ZAGŁADA ŻYDÓW KRAKOWSKICH CZ. 1

03 października 2007 r. w naszym klubie wysłuchaliśmy prezentacji Moniki Rybickiej i Sandry Jędzrzejowskiej na temat zagłady Żydów krakowskich. Na początku przedstawiono plan zagłady i jego początkową realizację – oznakowanie Żydów, budowę getta na Podgórzu, przesiedlenia. Następnie autorki poświęciły dużo miejsca działalności obozu w Płaszowie – pracy w nieludzkich warunkach i zagładzie. W przyszłości przewidziano także wyjście na teren byłego obozu i zwiedzanie zakątków Podgórza związanych z gettem.
Niniejsze spotkanie było pierwszym w tym roku szkolnym zebraniem klubu. Przy okazji skromnie zauważamy, iż padł rekord co do liczby uczestników – 44 osoby!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>