ZWIEDZANIE MUZEUM WITRAŻÓW

05 października nasz klub złożył wizytę w Muzeum Witrażów przy Alei Krasińskiego w Krakowie. Zwiedziliśmy jedyną tego typu placówkę w Polsce (mało znaną także w samym Krakowie). Muzeum jest nie tylko miejscem obrazującym historię działalności firmy S.G. Żeleńskiego, lecz również zakładem gdzie do dzisiaj wykonuje się malarstwo na szkle od 100 lat. W poszczególnych salach można prześledzić proces powstawania witrażów oraz podziwiać oryginały i kopie dzieł sprzed wielu lat. Osoby dotąd nie obcujące z tym rodzajem sztuki dziwią skomplikowane procesy techniczne i niebywała precyzja połączona z cierpliwością wymagane w trakcie pracy.


www.stainedglass.pl/pl/menuForms.htmKrakowski Zakład Witrażów
www.stainedglass.pl/p/?t=historiaKrakowski Zakład Witrażów Muzeum Witrażu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>